Söke Belediyesi tam kapanmayı fırsata çevirdi

Söke Belediyesi ekipleri, geniş kapsamlı temizlik filosuyla temizlik çalışmasına başladı. Faraş, süpürge araçları, yıkama derken, bir yandan da ilaçlı sularla dezenfekte çalışması yapılırken, diğer taraftan da gerekli görülen noktalarda badana çalışması yapılıyor.
Sabah saatlerinde ilk etapta Kemalpaşa Mahallesi Gündoğdu, Meydan, Fabrika, Azim Sokakları ve 6 Eylül Caddesi’nden devam eden çalışmalar, Ömer Koyuncuoğlu, Albayrak, Koçlar Caddesi’nden Santral garajın yanında son buldu. Günün ikinci etabında Yenicami Mahallesi Bağarası Caddesi, Egemed Hastanesi çevresi, Yörük Sokak, Tren Garı çevresinde çalışma devam etti.
Kapanma sürecinde yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi başlatılan temizlik çalışmasında Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında ilaçlama da yapılırken; güzergahlardaki çöp konteynırları da yıkanarak pırıl pırıl hale getiriliyor.
Söke’nin tüm merkez mahallelerini belirlenen program dahilinde kapsayacak çalışmada mavi kategoriye gßeçiş hedefleniyor.
Salgın sürecinin başından bu yana toplum sağlığını korumak amacıyla çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü dile getiren Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; “ Tam kapanma sürecini fırsat bilerek, vatandaşlarımız evlerindeyken bizlerde ilçe merkezinde kapsamlı temizlik ve dezenfektan çalışması başlattık. Bu süreci her birimiz üzerine düşeni yaparak elbirliği ile aşacağımız inancıyla kentimizi de hep birlikte temiz tutmak için çaba sarf etmeliyiz. Tüm halkımıza sağlıklı günler diliyorum” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7046384/soke-belediyesi-tam-kapanmayi-firsata-cevirdi