Söke'de 8 noktada pazar kurulacak

YeniSöke Haber Merkezi- İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile tam kapanma sürecinde 8 Mayıs ve 15 Mayıs tarihlerinde açılma kararı verilen pazar yerleri ile ilgili olarak, Söke’de açık olacak pazar yerleri belli oldu.  Söke Belediyesi’nde Söke Meyveciler ve Sebzeciler Odası Başkanı Ümit Coşkun ve belediye yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda karar alındı.
Söke merkezde Çarşamba pazar yeri, Panayır pazar yeri ve Yenikent pazar yeri açık olacak. Çevre Mahalleler Sazlı, Savuca, Sarıkemer, Yenidoğan ve Bağarası pazar yerleri açılacak.
10:00/17:00 saatleri arasında açık olacak pazar yerlerinde pazarcı esnaflarının arasında 3 metre mesafe kuralının yanında diğer tedbir kurallarına da uyulacak. 8 Mayıs ve 15 Mayıs’ta açık olacak pazar yerlerinde akşam saatlerinden itibaren vatandaşların araçlarını park etmemeleri istendi.
Söke Meyveciler ve Sebzeciler Odası başkanı Ümit Coşkun 7 Mayıs cuma günü ve 14 Mayıs Cuma günü Pazar yerlerine vatandaşların araç park etmemelerini isteyerek "Kurulacak olan pazarlarda sadece meyve, sebze ve fidan satılacak. Bunun haricinde yumurta ve benzeri gıda maddelerinin satılmasına izin verilmeyecek. Pazarcılar mesafe kurallarına uyacaklar. Tezgahlar arası 3 metre olacak. Pazarların açılmasından memnunuz. Çünkü pazar olmayınca ürün hem üreticinin elinde hem de HAL'de kalmıştı. Pazar yeri 8 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00'dan itibaren açık olacak. Sebze ve meyve pazarlarımız saat 17.00'ye kadar vatandaşlarımıza hizmet verecek" dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7052574/sokede-8-noktada-pazar-kurulacak