434 trafik kazası meydana geldi

YENİSÖKE-    Haber Merkezi   Nisan ayında sokağa çıkma kısıtlamalarının yaşanmasına rağmen 434 trafik kazasının meydana geldiği Aydın il genelinde, 1070 araç trafikten men edilirken, 177 sürücünün ehliyetine el konulduğu bilgisi verildi.     

Nisan ayı trafik değerlendirmesi ile ilgili Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada “Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2021 yılı Nisan  ayı içerisinde toplam 140 bin 485 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 15 bin 190 araca 7 milyon 911 bin 847 TL para cezası tatbik edilmiştir.

Nisan ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 239 sürücü ve 1.070 araç trafikten men edilmiş, 177 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2021 Nisan ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam 199 maddi hasarlı, 233 yaralamalı ve 2 ölümlü olmak üzere toplam 434 trafik kazası meydana gelmiştir.

Bu kazalarda toplam 306 vatandaşımız yaralanmış, 2 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 nolu Acil Çağrı Merkezi  telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.

- YeniSöke Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7059402/434-trafik-kazasi-meydana-geldi