Söke’de normalleşme kuyrukla başladı

YENİSÖKE-    Haber Merkezi     Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 Nisan 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanan tam kapanma Pazartesi günü saat 05.00 sıralarında sona erdi. Söke’de yaklaşık 17 günlük tam kapanmanın ardından dün kurum ve kuruluşların önlerinde vatandaşlar uzun kuyruklar meydana getirdi.

Başta Söke PTT Müdürlüğü olmak üzere bankalar ve ödeme ofislerinin önlerinde vatandaşlar uzun kuyruklar meydana getirdi. Vatandaşlar günlerinin büyük bölümü kuyrukta ödeme yapmak için geçirdiler. Özellikle Söke PTT Müdürlüğü önündeki kuyruk her geçen dakika arttığı gözlenirken, gün boyu vatandaş ödemelerini yapmak için kuyrukta beklediler. ASKİ, Aydem ve Telefon ödemeleri vatandaşların en fazla rağbet gösterdiği yerler arasında yer aldı. Vatandaşlar saatlerce fatura ödemesi için kuyrukta beklemeleri dikkat çekti.

Vatandaşlar yaklaşık 17 günlük tam kapanma nedeniyle faturalarının biriktiğini belirterek “Bugün normalleşme için ilk adımlar atıldı. Ancak biriken faturalarımız vardı. Faturaların son ödeme tarihi geçmişti. Bundan dolayı sabah saat 08.00’den itibaren kuyruklara girerek faturaları ödemeye çalışıyoruz. 17 günlük kapanmanın ne işe yaradığını doğrusu merak ediyoruz. Söke de normalleşmenin ilk günü kuyruklarda geçti. Bu hafta böyle geçecek gibi. Söke’de hareket var ama fatura ödeme kuyruğu” dediler.

Öte yandan yaklaşık 17 günlük süreçte oldukça sakin günlerin geçtiği Söke belediye meydanında da büyük bir yoğunluk vardı. Özellikle 65 yaş üzeri vatandaşlar Söke belediye meydanındaki banklara oturarak birbirleriyle sohbet etme fırsatı buldular. Belediye meydanında boş bank bulmak mümkün olmadı. Gün boyu vatandaşlar normalleşmenin tadını çıkarmaya çalıştılar

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7186315/sokede-normallesme-kuyrukla-basladi