Söke Belediyesi 152 araç ile hizmet veriyor

YENİSÖKE-    Haber Merkezi    Aydın ilinde en büyük yüzölçümüne sahip olan Söke’de, Belediyenin toplam 152 araç ile mahallelere hizmet götürmeye çalıştığı bilgisi verildi. 49 Mahallede 121 bin vatandaşın bulunduğu İlçede dağınık bir yapının olması nedeniyle araç sayısının da önemli olduğu bilgisi verildi.

Söke Belediyesinde birimlere göre en fazla araç 51 araç ile Fen İşleri Müdürlüğünde olduğu belirtildi. En az aracında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Bilgi İşlemde bulunduğu açıklandı. 2020 yılı sonu itibariyle Söke Belediyesi’nin demirbaşına kayıtlı araç sayıları şu şekilde çıkarıldı. Mezarlık Hizmetlerinde 6 adet cenaze arabası, 4 adet kamyonet, 1 adet motosiklet olmak üzere toplam 10 araç bulunuyor. Temizlik İşleri Müdürlüğünde ise 3 adet kamyon, 14 adet çöp kamyonu, 1 adet çöp kamyoneti, 3 adet kamyonet, 7 adet traktör, 1 adet süpürme aracı, 1 adet damperli kamyon, 1 adet iş makinesi, 1 adet arazöz, 1 adet motosiklet olmak üzere toplam 33 araç ile Söke’nin temizlik işlerini yürütüyor.

Söke Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde 51 adet araç bulunuyor. 10 adet iş makinesi, 3 adet forklift, 2 adet silindir, 7 adet kamyon, 1 adet panelvan, 1 adet traktör kepçe, 7 adet traktör, 7 adet kamyonet, 1 adet arazi kamyonet, 1 adet arazöz, 7 adet damperli kamyon, 1 adet taşıyıcı kamyon, 1 adet minibüs, 1 adet motosiklet, 1 adet otomobil olmak üzere toplam araç sayısı 51 olarak açıklandı.

Sağlık İşleri Müdürlüğünde 6 adet kamyonet, 1 adet sağlık aracı olmak üzere 7 adet araç, Destek Hizmetleri Müdürlüğünde 6 adet panelvan, 6 adet motosiklet, 5 adet otomobil, 1 adet kamyon olmak üzere toplam 18 araç ile hizmet veriliyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünde 4 adet kamyon, 9 adet kamyonet, 4 adet traktör, 1 adet çöp kamyonu, 1 adet vidanjör, 1 adet motosiklet, 1 adet iş makinesi, 1 adet otobüs, 1 adet sepet kamyon olmak üzere toplam 23 det araç ile hizmet veriyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Merkezi de 1 adet panelvan, 2 adet motorsiklet, 1 adet otomobil olmak üzere toplam 4 araç ile hizmet veriyor.

Zabıta Müdürlüğünde 2 adet kamyonet, 1 adet panelvan, 3 adet motosiklet olmak üzere toplam 8 adet araç ile hizmet verirken, Mali Hizmetler Müdürlüğünde 1 adet panelvan, 3 adet motosiklet olmak üzere toplam 4 adet araç bulunuyor.

Bu arada Söke Belediyesi’nin 3 adet çöp kamyonuna İncirliova Belediyesi’ne kirayı verdiği bilgisi verilirken, 4 adet de kullanılmayan aracının bulunduğu açıklandı. Mali Hizmetler Müdürlüğünde 1 adet  panelvan,1 adet 4X4 kamyonet, Fen İşleri Müdürlüğünde 1 adet minibüs, Zabıta Müdürlüğünde 1 adet otomobil olmak üzere toplam 4 adet hurda aracın bulunduğu açıklandı. 

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7228333/soke-belediyesi-152-arac-ile-hizmet-veriyor