Başkan’dan gündemle ilgili açıklamalar

YENİSÖKE-    Haber Merkezi   

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel önceki gün yapılan meclis toplantısında meclis üyelerinden gelen gündeme dair soruları cevapladı. Başkan Levent Tuncel Schönebeck heyetinin bağışladığı para, dışişleri komisyonundaki 103 bin TL’lik harcama ve Söke Belediyesi personeli Muzaffer Ceylan’ın şantiye şefliğine atanmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhur İttifakı meclis üyelerinden Metin Sakalar, Yenidoğan yangınından sonra Söke’ye gelen Alman Schönebeck heyetinin yanan sahaların ağaçlandırılması için 5000 EURO bağışladığını, bu bağışın gerçekleşip gerçekleşmediğini, Dış İşleri  komisyonunda 103 bin TL’lik harcama olduğunu, oysa komisyonun pandemi nedeniyle hiçbir faaliyet yapmadığını, Ayrıca Söke Belediyesi’nde yer değiştirmeler  olduğunu, bu kapsamda Muzaffer Ceylan’ın neden şantiyeye gönderildiği şeklinde sorular yöneltti.

BAĞIŞ 2500 EURO

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel sorular üzerine açıklamalarda bulundu. Levent Tuncel Alman Schönebeck şehrinden gelen heyetin turist amaçlı Söke’ye geldiğini belirterek “Bu heyet Söke Belediyesine yangın nedeniyle geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Alman Schönebeck şehrinden gelen heyet 5000 EURO değil, 2.500 EURO bağışladı. Bu bağış yanan alanların ağaçlandırılması kapsamında yapıldı. Bu 2.500 EURO hesaplarda duruyor. O para zaten şartlı bağış olarak verildi ve ağaçlandırma dışında kullanılamaz. Bu bağışla ilgili Orman İşletme Müdürlüğü’ne yazı yazıldı, cevap bekliyoruz” dedi.

TEMSİLİ GİDERLERİMİZ ÇOK KOMİK RAKAMLARDA

Pandemi nedeniyle hiçbir faaliyet yapılmamasına rağmen Dışişleri komisyonunda 103 bin TL harcama yapıldığı konusunda da açıklamalarda bulunan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel belediye burokratlarından konuyu açıklamalarını istedi. Belediye bürokratlarının açıklamalarından sonra Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Performans bütçesinde, 03 kaleminde hizmet alımları, ağırlama ve yemek giderleri, ilçenin tanıtımı gibi faaliyet giderlerinin yer aldığını belirterek “103 bin TL sadece Schönebeck şehrinden gelen heyet için harcanmadı. Bu toplam harcama komisyonlar arası aktarmalar yapılıyor. Ben örtülü ödenek istemiyorum, arkadaşların kafası karışsın istemem. Yani Belediyenin parasına benim ihtiyacım yok. Şu anda Belediyenin temsili giderleri çok komik rakamlarda. Temsil giderleri birkaç 100 TL ile yapıyoruz. Yüksek meblağ lafı yok. Eğer yüksek meblağ olursa kendi cebimden karşılarım” dedi.

İŞİ OLMADIĞI İÇİN 

ŞANTİYEYE GÖNDERDİK

Özel kalemde çalışırken şantiye şefliğine gönderilen Söke Belediye personeli Muzaffer Ceylan’ın durumu ile ilgili de bilgi veren Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel “Muzaffer bizim sevdiğimiz bir personelimiz. Şu anda Muzaffer’in bulunduğu bölümde yapacak işi yok. Bundan dolayı bir kişiyi şantiyeye göndermemiz gerekiyordu. Muzaffer donanımlı bir arkadaşımız. Kendisinin de iznini alarak şantiyeye verdik” dedi. 

- YeniSöke Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7255229/baskandan-gundemle-ilgili-aciklamalar