Uzman Eller Projesi ile 100 bin TL’ye kadar Hibe Desteği...

YENİSÖKE-    Haber Merkezi   Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile “Uzman Eller Projesi” kapsamındaki; üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri ön lisans ve lisans bölümlerinden mezun üreticilerin projelerine 100 bin liraya kadar hibe desteği verileceği belirtildi.

Resmi Gazetede yayınlanan karar ile proje konuları şöyle; Bitkisel Üretime Yönelik Projeler, Hayvansal Üretime Yönelik Projeler, Su Ürünleri Üretimine Yönelik Projeler, Yöresel Ürünler ile Tıbbi ve Aromatik Bitkilere Yönelik Projeler ile bu Ürünlerin İşlenmesi, Depolanması ve Paketlenmesine Yönelik Projeler olarak açıklandı.

100 bin TL’ye kadar hibe desteğini, 2022-2024 yıllarında kırsal alanda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden ve meslek yüksekokulları ile üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun olanlar proje başvurusunda bulunabilecekler.

Proje hibe tutarı ile ilgili de verilen bilgide, Uygulanacak projelere 100 bin TL’ye kadar hibe ödemesinin yapılacağı, Proje bütçesi KDV  hariç hazırlanması gerektiği, Hibe ödemesi yapılabilmesi için hibe sözleşmesi imzalanması ve proje yatırımının tamamlanması gerektiği belirtildi.

Başvuru esaslarının Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çıkarılacak Tebliğ ile belirleneceği ve  duyurusu sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitesinden yapılacağı açıklandı.

- YeniSöke Gazetesi, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7273635/uzman-eller-projesi-ile-100-bin-tlye-kadar-hibe-destegi