Sökespor Kuşadası’ndan eli boş döndü 1 - 0

YENİSÖKE-    Haber Merkezi    -  Sökespor dün saat 17.00’de Kuşadası Şehir Stadyumu’nda Bölgesel Amatör Lig’in ilk maçında Kuşadasıspor ile karşılaştı. Sökespor Kuşadasıspor karşısında istediği futbolu oynayamadığı görüldü. Topa sahip olmakta zorlanan Sökespor ilk yarının son dakikasında yediği gol ile sahadan 1 - 0 yenik ayrıldı.

Sökespor sahada Uğur, Engin, Ali Aykan,Yalçın Filiz, Yusuf, Timur, Ünal, Doğukan, Rıza, Çağlar, Yusuf Dursun, İlker Avşeren, Muhammet gibi futbolcularla mücadele etti.

Maçın ilk 30 dakikası başabaş mücadele şeklinde geçti. İlerleyen dakikalarda Kuşadasıspor maçta ataklarını sıklaştırdı. Özellikle 40. dakika ile 45. dakika arasında % 100 gol pozisyonları yakaladı. Kuşadasıspor maçın 45 + 2 dakikasında Sökespor kalesine tehlikeli geldi. Kuşadasıspor da ilk yarı biterken Kaan Dönmezer’in attığı gol ile ilk yarıyı 1-0 önde kapadı.

İkinci yarıda topa sahip olan takım yine Kuşadasıspor olarak gözüktü. Kuşadasıspor bu yarıda da % 100 pozisyonlar yakaladı. Ancak Sökespor’un en başarılı futbolcusu konumundaki kaleci Uğur, Kuşadasıspor futbolcularına gol izni vermedi. Özellikle Akın ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda mükemmel kurtarış yapan Uğur Sökespor’u oyunda tuttu.

Sökespor da Rıza’nın oldukça etkisiz futbolu nedeniyle orta sahada istediği oyunu kuramadı. 75. dakikada Rıza’nın yerine Muhammed Akan’ın oyuna girmesiyle Sökespor daha etkin futbol oynamaya başladı. Özellikle son 10 dakikada beraberliği ve galibiyeti yakalayacak pozisyonlar bulan Sökespor bunlardan yararlanamadı.

Maçın 80. dakikasında Sökespor penaltı kazandı. Topun başına geçen Çağlar Yıldızer kötü bir vuruşla topu kaleci Bartu’ya teslim etti. Sökespor böylece beraberlik şansını kullanamadı. Penaltının kaçmasından sonra Sökespor ataklarını yine sürdürdü. Maçın uzatma dakikalarında Sökespor da penaltıyı kaçıran Çağlar Yıldızer bu sefer kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda kötü bir kafa vuruşu yaparak takımını beraberlikten etti. Sökespor böylece Bölgesel Amatör lig’in ilk maçında sahadan mağlubiyetle ayrıldı. 

- YeniSöke Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7277519/sokespor-kusadasindan-eli-bos-dondu-1-0