Onur Kara: 5’te 5 yapacak gücümüz var

YENİSÖKE-    Haber Merkezi    

Sökespor Kulüp Başkanı Onur Kara geçtiğimiz çarşamba günü Kuşadası’nda Kuşadasıspor’a şanssız şekilde 1-0 yenildiklerini belirterek, ortaya koydukları oyundan memnun olduğunu, hakemin sürekli takdir haklarını Kuşadasıspor lehine kullandığını söyledi.

Onur Kara Kuşadasıspor karşısında, özellikle maçın ilk 30 dakikalık bölümünde ve son 15 dakikalık bölümünde çok üstün oynadıklarını belirterek “Bir türlü istediğimiz golü bulamadık. Eğer bir gol bulmuş olsaydık, arkası çok daha kolay gelirdi. İlk yarıda iki topumuz direkten döndü. İkinci yarıda 80. dakikada bir penaltı kaçırdık. Daha sonra %100 pozisyonları gol yapamadık. Sahadan böylece 1-0 yenilgi ile ayrıldık. Önemli olan maçta gol atıp galip gelmek. İyi futbola puan vermiyorlar” dedi.

Yarın saat 17.00’de Söke şehir stadyumunda Afyonkarahisar temsilcisi ile önemli bir maça çıkacaklarını belirten Onur Kara “Yarın sahada mutlak galibiyet için oynayacağız. Afyon temsilcisini yenecek güçteyiz. Takımda eksik ya da cezalı futbolcumuz bulunmuyor. Yarın grupta ilk galibiyetimizi alacağız. Futbolcularımizı güveniyorum. Kendileriyle durum değerlendirmesi yaptık. Sökespor Kuşadasıspor’un yarı maliyetinde bir takımdır. Eğer biraz şanslı olsak galibiyetle ayrılırdık” dedi.

Maçın hakeminin tüm takdir haklarını ev sahibi Kuşadasıspor lehine kullandığını söyleyen Onur Kara “İlk 30 dakikada bir penaltımız verilmedi. Bunun yanında 80.  dakikadan sonra da iki penaltımız verilmedi. Kuşadalı futbolcu topu bilerek ve isteyerek eliyle kesti ama hakem hiç oralı olmadı. Bir penaltı kaçırdık, iki topumuz direkten döndü. Bunlara mazeret olarak göstermiyorum. Gol atmamız gerekiyordu, atamadık. Hiçbir şey henüz geçmiş değil. Yarın başta Söke Kaymakamımız Soner Zeybek, Söke Belediye Başkanımız Levent Tuncel ve tüm sivil toplum kuruluşlarını maçımıza bekliyoruz. Bize destek olsunlar. Onların tribünde olması bize güven verecektir. Kazanmak için var gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7285711/onur-kara-5te-5-yapacak-gucumuz-var