Başhekim Dinçel: Günlük 2 bin kişiyi aşılayabiliriz

YENİSÖKE-    Haber Merkezi     Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi başhekimi Dr. Hasibe Özgeçen Dinçel önlerindeki en büyük sürecin aşılanan vatandaş sayısını artırmak olduğunu belirterek, Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi olarak aşılama için yeni poliklinikler açtıklarını söyledi.

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasibe Özgeçen Dinçel yaptığı açıklamada “Bakanlığımız aşılama takvimini 45 yaşa çekti. 45 yaşın üzerindeki tüm vatandaşlarımız bu kapsamda aşılanabilecektir. Biz Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi olarak aşılamanın daha yaygın yapılabilmesi amacıyla yeni poliklinikler açıyoruz. Vatandaşlarımız uzun süre aşı sırasında beklememeleri için öncelikle randevu almalarında fayda var. Randevu aldıklarında, randevu saati geldiğinde fazla beklemeden aşılarını yapıyoruz. Söke Devlet Hastanesi olarak günlük 1200 kişiye aşı yapıyoruz. Biz aşı kapasitemizi 2 bin kişiye aşılama yapabilecek hale getirdik. Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi 2 bin kişiye aynı gün içinde aşı yapabilir. Bu arada bilindiği gibi Aydın aşılamada pilot bölge seçildi. Bu kapsamda Aile Sağlığı Merkezlerinde de aşılama devam ediyor. Söke’de 4 tane Aile Sağlığı Merkezimiz aşılama çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Söke’de son zamanlarda polikliniklerde de yoğun bakımda tedavi gören koronavirüslü sayısı oldukça azaldığı belirten Dincel, vatandaşlardan aşılarını yaptırmaları önerisinde bulunarak, maske, mesafe, temizlik kurallarına uymalarını istedi. Hafta içinde 2 hayırseverin de Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi cihaz bağışında bulunduğunu belirten Başhekim Dinçel “Ender Cankel hastanemize videolaringoskop bağışında bulunmuştur.

Yine Mualla Sarıyıldız Hanımefendi hastanemize portable usg cihazı (portable eko) bağışlamıstır.Bu cihaz ile özellikle yoğun bakım ve servislerde yatan hastalarımız yerinde tetkik edilebilecektir. Bu anlamlı bağışlar için Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi olarak 2 hayırseverimize çok teşekkür ederiz” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7291354/bashekim-dincel-gunluk-2-bin-kisiyi-asilayabiliriz