Ağaçlı Mahallesi’ne otopark yapılıyor

Söke’ye bağlı Ağaçlı Mahallesi’ne otopark yapılması için çalışmaların başladığı bilgisi verildi. Yaz mevsiminde trafik yoğunluğunun çok fazla olduğu Ağaçlı Mahallesi’nde yapılacak. Otopark ile vatandaşların sıkıntı yaşamadan alışverişlerini yapabilecekleri belirtildi.

Ağaçlı Mahalle Muhtarı Halil Yüksel Ağaçlı Mahallesi’nde en büyük sıkıntının otopark olduğunu belirterek “Mahallemizde yaklaşık 6 ay yoğun bir trafik yaşanıyor. Vatandaşlar mahallenin içinde yolun kenarına araçlarını park ederek alışveriş yapmaya çalışıyorlar. Bundan dolayı trafik akışında tıkanmalar meydana geliyor. Ağaçlı Mahallesi içindeki tıkanmalar özellikle dönüşlerde kilometrelerce uzanıyordu. Bunun önüne geçilmesi gerekiyordu. Girişimlerde bulunduk. Otopark olarak kullanabileceğimiz bu alanda temizleme çalışmalarına başlandı.

Şu anda Ağaçlı mahallesinin 4.5 dönüm arazinin temizliği Söke Belediyesi tarafından yapılıyor. Ağaçlı mahallesine yapılacak otoparkın misafirlerin hizmetinde olacak. 2022’de güzel bir pazar yeri L şeklinde dükkanlar bazlamacılar, kasaplar, manavlar, hediye dükkanları şeklinde yapılacak. Böylece 2022 yılında Ağaçlı Mahallesi daha güzel bir görünüme kavuşacak. Ağaçlı’ya yakışan bir otopark olacak. Belediye başkanımız Levent Tuncel bu güne kadar hiçbir isteğimizi geri çevirmedi. Bundan dolayı kendisinden çok memnunuz. Sayın Levent Tuncel ve yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Turizm bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7300341/agacli-mahallesine-otopark-yapiliyor