Ragbi Takımı Kuruluyor

YENİSÖKE-    Haber Merkezi     Adnan Menderes Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan ragbi takımı hakkında görüşmelerin yapıldığı ziyarette, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burçin Ölçücü ve Ragbi As Başkanı Bülent Güler de bulundu.

Yenilikçi ve Vizyoner Bakış Açısıyla Üniversitemizin Gelişimi için Çalışıyoruz

Sporda çeşitliliğin sağlanması ve farklı ülkeler arasındaki diyalog ve iş birliğinin arttırılmasının önemine vurgu yapan Adnan Menderes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumali Öksüz, “Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in vizyonu doğrultusunda öğrencilerimize yeni ve farklı bir pencere açılabilmek adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda ragbi sporu ve alt branşlarını Üniversitemizde yaygınlaştırmak için görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Üniversitemizin; eğitim, sağlık, spor, kültür, tarım alanları başta olmak üzere her alanda gelişimi için yenilikçi ve vizyoner bir bakış açısıyla çalışıyoruz. ”dedi.

Ülkemizde ragbi sporunun gelişmesi ve yaygınlaşması adına Adnan Menderes Üniversitesinde kurulacak yeni takımların önem taşıdığını belirten Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burçin Ölçücü “Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesinin ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza attı. Adnan Menderes Üniversitesi nitelikli mezunlar yetiştiriyor. Ragbi Federasyonu ile iş birliği yapılmak bizim için önemli” dedi.

Ziyaret, eğitim çalışmaları ve antrenörlük kursları hakkında görüşmelerin yapılmasının ardından sona erdi. 

- YeniSöke Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7308857/ragbi-takimi-kuruluyor