Sökespor Afyonkarahisar’da

YENİSÖKE-    Haber Merkezi    

Sökespor kendi sahasında oynadığı 3 maçı da kazanarak puanını 9’a çıkardı. Kuşadasıspor ile aynı puana sahip olan Sökespor’da hedef gruptan çıkmak. Sökespor bugün saat 18.00’de Afyonkarahisar takımı olan İscehisarspor ile karşılaşacak. Sökespor maça mutlak galibiyet için sahaya çıkacak.

Grupta Sökespor ile aynı puana sahip olan Kuşadasıspor bir başka Afyonkarahisar takımı Bolvadin Belediyespor ile karşılaşacak. Sökespor ilk maçında Kuşadası’nda Kuşadasıspor’u 1-0 yenilerek lige merhaba demişti. Daha sonra kendi sahasında oynadığı İscehisarspor maçını 3-0, Bolvadin Belediyespor maçını da 1-0 ve son olarak Kuşadası Gençlikspor maçını 3-1 kazanarak gruptaki iddiasını sürdürdü. Kuşadasıspor ile amansız bir mücadele veren Sökespor’da hedef 2 maçı da kazanıp Kuşadasıspor’un alacağı sonuçları beklemek.

Sökespor’da cezalı ya da sakat oyuncunun bulunmadığını söyleyen Sökespor Teknik direktörü Ayhan Yıldız “Tam kadro Afyonkarahisar’a gidiyoruz. Takımda sakat ya da cezalı oyuncumuz yok. Son 3 maçımızı kazanarak büyük moral bulduk. Oyuncularım kazanmaya alıştı Kuşadasıspor karşısında 1-0 yenik duruma düşmemize rağmen futbolcularım sahada gösterdikleri mücadele ile maçı 3-2 çevirmeyi bildiler. Kuşadasıspor maçında şansızlıklar yaşamamıza rağmen sahadan 3 puanla ayrılan taraf biz olduk. Her geçen gün daha iyi oluyoruz. Bu güzel oyunu ve sonuca giden oyun yapımızı Afyonkarahisar’da da sürdürmek istiyoruz. Çünkü Sökespor olarak bizim hedefimiz son 2 maçımızı kazanmak. 3.lig final grubu maçlarına katılmak. Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Her geçen gün oyunumuzu iyileştiriyoruz. İscehisar ve Bolvadin Belediyespor güçlü takımlar. Her an her şeyi yapabilecek durumdalar. Biz gruptan çıkacağız. Oyunumuzu oynayacağız ve en iyi sonucu alarak final grubuna yükselmek istiyoruz” dedi. 

- YeniSöke Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7328463/sokespor-afyonkarahisarda