Otomobil üstünde kahvaltı

YENİSÖKE-    Haber Merkezi     Geçtiğimiz günlerde gazeteniz YeniSöke, Çeltikçi Mahallesi’ndeki keçi sorununu gündeme getirmişti. Haberden sonra çok sayida olumlu tepki gelirken bazı okuyucular yeni keçi resimleri göndermeyi ihmal etmediler.

Yeni fotoğraf gönderen okuyucularımızdan biride Yusuf Keremit oldu. Yusuf Keremit gönderdiği fotoğrafta bir otomobilin üstüne çıkan 5 - 6 keçinin ağacın dallarına zarar verirken görülüyor. Mahalle sakinleri bu tür görüntülerin her gün yaşandığını belirterek, keçiler sorununu çözecek sorumlu bir merci aradıklarında dile getirdiler.

Çeltikçi Mahallesinde keçilerle ilgili sorunun çözümü konusunda yetkili merçi bulamadıklarını dile getiren mahalle sakinleri “Keçiler sorununu çözecek belediye mi, yoksa Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı mı? Jeçi sorununu zabıtaları mı çözecek yoksa koruma bekçileri mi? Bu konuda herkes sorunu bir başkasının üstüne atıyor. Sorunun sahipsiz olması nedeniyle sorun ilerde her geçen gün büyüyor. Vatandaş 150-200 bin TL verip araç alıyor. Ertesi gün keçilerı aracın tepesinde görüyor. Gerçekten bu sorunu kim çözecek. Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı kendilerinin görevinin tarım arazilerinde olduğunu, tarım arazilerine zarar veren hayvanlarla mücadele ettikten dile getiriyorlar. Tarla sahipleri bunun karşılığında ücret ödediklerini söylüyorlar ama Söke yerleşim yeri. Yerleşim yerlerinde bu tür görevler zabıtaya düşüyor.

Çeltikçi Mahallesi’ndeki keçi sorununa herkes duyarsız. Hiç kimse sorunu sahiplenmeyince keçilerin sayıları her geçen gün artıyor. Mahalleye büyük zarar vermeye başladılar. Biz hem Söke Belediyesi hem de Söke Çiftçi Malları Koruma başkanlığına çağrıda bulunuyoruz. Sorun hangi kurumun yetkisi altındaysa o kurum keçileri çözüm bulsun” dediler. i.İsmail ERAVCI

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7328505/otomobil-ustunde-kahvalti