Avşar’da 45 yıllık altyapı gün sayıyor

YENİSÖKE-    Haber Merkezi     Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla yapılan Söke Avşar mahallesinin 45 yıllık içme suyu alt yapı yenileme çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Avşar Mahallesinde 10 bin metre su hattı yenilenirken, 200 metreküp su depolama kapasitesine sahip yeni su deposu ve 280 abone bağlantısının yenileneceği söylendi. Çalışmaların beklenenden hızlı devam ettiğini dile getiren Avşar Mahalle Muhtarı Erdoğan Bakan bu yılın sonuna kadar Avşar’da içme suyu projesinin tamamlanacağını söyledi.

Avşar Mahallesi muhtarı Erdoğan Bakan yaptığı açıklamada “45 yıllık içme suyu hattı yenileniyor. Artık daha sağlıklı ve kaliteli bir içme suyuna sahip olacağız. Şüphe duymadan gönül rahatlığı ile suyumuzu içebileceğiz.  2014 yılında Muhtar seçildiğim de öncelikli olarak Avşar Mahallesi içme suyu hattının yenilenmesi konusunda çalışmaları yapacağımı söylemiştim. Nihayet bu hayalimiz gerçekleşiyor. Avşar önemli bir mahalle. Özlem Çerçioğlu başkanımız gibi Başkan cengaver bir başkanımız olmasaydı bu işleri yapamazdık. Özlem Başkan gelmeden önce yollarımız köstebek yuvası gibiydi. Şimdi alt yapımız yenileniyor, yollar yapılıyor. Altyapı ve içme suyu şebekesinin tamamlanmasından sonra üst yapı çalışmalarına başlanacak. Avşar Mahallesi’nin güzelliği üstyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla ortaya çıkacak. Bilindiği gibi mahallemizde Myus gibi önemli bir kalemiz var. Bölge turistlerin en önemli uğrak yerlerinden birisi. Cadde ve sokakların üst yapısının tamamlanması ile birlikte turistler ve vatandaşlarımız istedikleri gibi vakit geçirebilecekler” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7393731/avsarda-45-yillik-altyapi-gun-sayiyor