Otobüs trafik akışını felç etti

YENİSÖKE-    Haber Merkezi    

Söke’de sabah saat 09.00 sıralarında Cumhuriyet Caddesi’nden İstasyon Caddesine çıkmak isteyen yolcu otobüsü trafik akışını bir anda felç etti. Otobüsün Cumhuriyet Caddesi ile İstasyon Caddesinin birleştiği kavşakta dönememesi nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu.

Söke’de alışılmış manzaralardan birisi sabah saatlerinde yaşandı. Söke çarşısına giren bir otobüs trafik akışını felç ederken, sıkıntılı anlar yaşandı. Cumhuriyet caddesi ve İstasyon caddesine gelişigüzel park edilen araçlar nedeniyle otobüs uzun süre İstasyon caddesine çıkmaya çalıştı. Cumhuriyet caddesinin İstasyon Caddesi ile birleştiği  kavşağa yakın park eden araçlar nedeniyle otobüs caddeye çıkamadı. Yaklaşık 10 dakikalık bir uğraş sonucunda park eden araç sahibi bulunarak otobüs caddeye çıkabildi. Bu arada hem Cumhuriyet caddesi’nde hem de İstasyon caddesinde uzun araç kuyrukları oluştu.

Çevre sakinleri bu durumun Söke’de alışıldık bir manzara olduğunu belirterek, “Söke’de araçları park edecek tek bir otopark dahi yok. Vatandaşlar araçlarını cadde kenarlarına, kaldırımlara ve boş arazilere park etmek durumunda kalıyor. Şehir merkezine girmemesi gereken otobüsler de zaman zaman şehir merkezine girince bu tür sıkıntılar yaşanıyor. En fazla sıkıntının yaşandığı yer de Cumhuriyet caddesi ile İstasyon caddesinin birleştiği kavşak. Yılda çok kez tekrarlanan bu durum nedeniyle trafik de tıkanıyor. İstasyon caddesi Söke’nin en önemli caddelerinden birisi. Cadde üzerindeki kavşaklara yakın araç parkları ne yazık ki bu tür görüntülere neden oluyor. Söke’ye acilen otopark gerekiyor. Çarşıdaki araç yoğunluğu azaltılırsa biraz olsun ilçe trafiği nefes alabilir. Bir otobüs Söke’deki trafiği kilitleyebiliyor. Burada 5 dakika trafik akışı durduğunda çarşıda trafik felç oluyor. Otobüsün dönememesi nedeniyle hem Cumhuriyet caddesinde hem de İstasyon caddesinde trafik tıkanmış durumda” dediler. 

- YeniSöke Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7650382/otobus-trafik-akisini-felc-etti