Dört noktada hareket durdu, trafik kilitlendi

YENİSÖKE-    Haber Merkezi    

Söke’de dün öğleden sonra trafik akışında büyük sorunlar yaşandı. Yoğun trafik nedeniyle Cumhuriyet Meydanı, Emniyet Müdürlüğü, Köprübaşı kavşakları ve Cumhuriyet Caddesi ile İstasyon Caddesi’nin birleştiği kavşaklarda yoğun trafik nedeniyle trafik durdu. Vatandaşlar araçları ile trafiğe çıktıklarına pişman oldular.

Söke’de trafik sorunu devam ediyor. Dün öğleden sonra çarşıda yoğun trafik nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadılar. Cumhuriyet Meydanı kavşağında uzun araç kuyrukları oluştu. Yoğun trafik nedeniyle trafik akışı kilitlendi. Araçların Cumhuriyet Caddesi’nden, İstasyon caddesine çıkamaması ve İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki kavşakta, Bülent Ecevit caddesinden de Ömer Koyuncuoğlu Caddesi’nden gelen yoğun trafik nedeniyle Emniyet Müdürlüğü önünde de tratik durdu. Dakikalarca trafiğin akmadığı görüldü. Yeni bir trafik düzenlemesi yapılmaması durumunda ilçedeki trafik sorununun içinden çıkılamaz hale geleceği belirtildi.

En önemli çözüm noktalarından birisinin ise Yenicami Mahallesi’nde bulunan Kocabıyık Sokak çıkışlı yaya köprüsünün araç trafiğine uygun hale getirilmesi olduğunu söyleyen vatandaşlar “Yüksel Yalova Caddesi’nin trafik akışı yoğunluğunu azaltmak gerekiyor. Bunun için yaya köprüsünün bulunduğu yerden karşıya araç geçişine uygun yeni bir köprünün yapılması gerekir. Eğer bu köprü yapılırsa Yüksel Yalova Caddesi’nde trafik yükü azalacaktır. Trafik yükünün azalmasıyla hem İstasyon caddesinde hem de Bülent Ecevit caddesinde araç yoğunluğu azalacaktır. Bu iki cadde üzerinde araç yoğunluğunun azalması ile birlikte Emniyet Müdürlüğü binası önündeki kavşağın trafik yükünü azaltacaktır. Daha az araç geleceği için köprüde tıkanma olmayacak. Böylece trafik akışı biraz olsun rahatlayacaktır. Kilit noktası yaya köprüsünün araç trafiği geçişine uygun hale getirilerek Kocabıyık Sokağı İstasyon caddesine alternatif haline getirecek çalışmanın yapılmasıdır” dediler.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7658511/dort-noktada-hareket-durdu-trafik-kilitlendi