Söke’den Manavgat’a 2 tır saman yola çıktı

YENİSÖKE-    Haber Merkezi    

Yaklaşık 1 ay önce Antalya Manavgat ilçesinde çıkan yangın kısa sürede hızla büyümüş, başta orman köyleri olmak üzere yerleşim alanları, meralar ve samanlar yanmıştı. Büyük bir felaketin yaşandığı Manavgat ilçesinde hayvanların beslenmesi için hiç bir şey kalmamıştı.

Yangın ile birlikte Söke Ziraat Odası’nın öncülüğünde saman yardımı için harekete geçildi ve  1200 paket saman dün iki tıra yüklenerek, Manavgat’a ulaştırılması için yola çıkarıldı.

Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Tanyeri,”’Allah bir daha böyle bir yangın felaketiyle bizi karşı karşıya getirmesin. Ciğerlerimiz yandı, hayvanlar yandı, samanları yandı. Biz de Manavgat Ziraat Odası ile irtibata geçerek saman toplama kampanyası başlattık. Güllübahçe’de Oda Yöneticimiz Yusuf Çam, Bağarası’nda Meclis Başkan Yardımcımız Ahmet Demircioğlu hayvan sahiplerinin desteği ile 2 tırı dolduracak 1200 paket saman tedarik ettik ve Manavgat’a gönderiyoruz. Aslında bu samanları daha önce gönderecektik ama Manavgat’a gidecek tır bulamadık. Tır’ı bulduğumuz gibi samanları da gönderdik. Sökeli yardımsever hayvan sahiplerimizden Allah razı olsun” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7696071/sokeden-manavgata-2-tir-saman-yola-cikti