Söke’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü

YENİSÖKE-    Haber Merkezi    

Söke düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü bugün Söke’de sade bir törenle kutlanacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kutlanacak olan törende aşılarını yaptırmayan ya da yarım yaptıran vatandaşların bugünkü Söke’nin kurtuluşu etkinliklerinde PCR testi isteneceği bilgisi verildi.

Söke’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü nedeniyle bugün saat O9.30’da Cumhuriyet meydanında çelenk koyma töreni düzenlenecek. Kaymakamlık çelengi, Garnizon Komutanlığı çelengi ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk anıtı’na sunulacak. Kaymakam Soner Zeybek’in geçtiğimiz Cuma günü görevinden ayrılması nedeniyle Söke Kaymakamlığı’nın vekaleten Kuşadası kaymakamı Sadettin Yücel’in yürüttüğü bilgisi verildi. Söke Kaymakamlığı’na atanan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney Söke Kaymakamlığına henüz başlamaması nedeniyle bugünkü Çelenk koyma töreninde Kaymakamlık çelengini Kuşadası kaymakamı mı yoksa yeni Kaymakam Ümit Hüseyin Güney mi koyacak merakla bekleniyor.

Çelenk koyma töreninden sonra kutlama programına geçilecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinden sonra şiir okunacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Söke Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa İberya Arıkan yapacak. Başkan Yardımcısı Mustafa İberya Arıkan’ın konuşmasının ardından Söke Halk Eğitim Merkezi ve Söke Belediyesi halk oyunları ekibi Zeybek gösterisi yapacaklar.     Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel yaptığı açıklamada “Türk Ulusu her aşaması ayrı bir kahramanlık destanı olan Kurtuluş Savaşı’nda bağımsızlık ruhunu tüm dünyaya göstermiştir. Söke’nin düşman işgalinden kurtuluşunu 99 yıldır olduğu gibi, yine aynı coşku ve heyecan ile kutluyoruz.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm vatan kahramanlarını bir kez daha minnet ve şükran duygularıyla anıyor; Sökeli hemşerilerimin 6 Eylül Düşman İşgalinden Kurtuluşun 99. Yıldönümünü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7751675/sokenin-dusman-isgalinden-kurtulusunun-99-yil-donumu