Söke çarşısında sıcak para dönmeye başladı

YENİSÖKE- Haber Merkezi

Söke Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Burak Semerci, üniversitelerin yüz yüze eğitim öğretime başlama kararı almasından sonra geçtiğimiz haftadan itibaren Söke çarşısında bir hareketlenmenin görüldüğünü belirterek, piyasada ticaretin biraz hareketlendiğini söyledi.

4 Ekim Pazartesi günü yani bugünden itibaren Adnan Menderes Üniversitesinde yüz yüze eğitim ve öğretimin başladığını söyleyen Söke Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Burak Semerci “Söke’deki yaklaşık 5 bin öğrenci Covid-19 vakalarının ilk görüldüğü 16 Mart 2020 tarihinde pandemi tedbirleri kapsamında üniversitelerde yüz yüze eğitim-öğretimin sona ermesi ile birlikte Söke’yi terk etmişti. Bir buçuk yıldır üniversiteler uzaktan eğitim öğretimlerinİ sürdürüyorlardı. 2021-2022 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitim öğretim kararı alınması ile birlikte 4 Ekim’den itibaren Söke İşletme Fakültesi ve Söke Meslek Yüksek okulununda bulunan üniversite kurumları yüz yüze eğitim öğretime başlıyor. Üniversite öğrencileri kazandıkları şehirlerde yerleştiler. Bu kapsamda Söke’ye de bir buçuk yıl aradan sonra yaklaşık 5 bin öğrenci geldi. Bu 5 bin öğrenci geçtiğimiz hafta kendilerine barınma yeri aramakla geçirdiler. Bir kısmı yurtlarda kendilerine yer bulurken bir kısmı da ev kiraladılar. Söke Çarşısı’nda alışveriş yapmaya başladılar. Söke’de ticarette bir kıpırdanma başladı.

Bu kıpırdanmanın önümüzdeki günlerde daha da artacağını söyleyebilirim. Pamuk gerçekten beklediğimiz rakamların üzerinde borsalarda işlem görmeye başladı. Pamuk  hasatının tamamlanmasından sonra Söke çarşısında hareketin daha da artacağını söyleyebilirim. Esnafımız son 1,5 yılda çok zor şartlarda hizmet vermeye çalıştı. Söke’de önümüzdeki süreçte güzel şeylerin olacağını söyleyebilirim” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7871210/soke-carsisinda-sicak-para-donmeye-basladi