Temeli Aralık ayında atılacak

YENİSÖKE- Haber Merkezi

Aralık ayında inşaatı başlaması planlanan Söke Ticaret Borsası’nın %50 hissesinin bulunduğu Menderes Lisanslı Depoculuk A.Ş ile ilgili finansman sorunu çözüldüğü bilgisi verildi.

Geçtiğimiz çarşamba günü Ziraat Bankası Söke Şube Müdürlüğü yetkilileri, Söke Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Nejat Sağel, Aydın Ticaret Borsası ve İzmir Ticaret Borsası yetkililerinin de katıldığı toplantıda lisanslı depoculuk için finansman sorununun çözüldüğü bilgisi verildi.

Söke Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Nejat Sağel konuyla ilgili verdiği bilgide “Söke’ye önemli bir yatırım kazandırıyoruz. Yüzde 50’si Söke Ticaret Borsası’nın olan lisanslı depoculuk çalışmalarımız artık son aşamaya geldi. Finans sorunumuzu hallettik. Eylül ayında İstanbul’da Ziraat Bankası Genel Müdürlüğünde finansman sorunu ve çözümü konusunda bir toplantı yapmıştık. Toplantının detaylarına geçtiğimiz çarşamba günü akşamı borsamız da gerçekleştirdiğimiz toplantıda ele aldık. Ziraat Bankası Söke Şubesi ile protokol imzaladık. Finansman sorununu çözdük. Hiçbir sıkıntı yaşanmadı. Toplantıda diğer ortaklarımız Aydın Ticaret Borsası ve İzmir Ticaret Borsası yöneticileri de hazır bulundu. Finansman için protokol imzalayacağız. Önümüzdeki günlerde GEKA ile bir toplantı yapacağız. Büyük bir aksilik olmazsa Menderes lisanslı depoculuk inşaatımız Aralık ayı içinde başlayacak. Argavlı Mahallesi sınırları içinde yapılacak olan lisanslı depo üreticinin malını değerlendirmede önemli bir değer olacak. Üretici malını satmadan da depodaki ürününün karşılığında borcunu ödemiş kabul edilecek. Üreticiye büyük bir rahatlama sağlayacak” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Tarım bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7950671/temeli-aralik-ayinda-atilacak