SÖGİAD Kadın grubundan dayanışma kahvaltısı

YENİSÖKE- Haber Merkezi

SÖGİAD Kadın grubu birlik ve beraberlik kahvaltısında cumartesi günü Kuşadası’nda Sökeli Kadınlarla bir araya geldi. SÖGİAD Kadın Grubu tarafından Kuşadası’nda bir Restaurantta organize edilen kahvaltıya çok sayıda Sökeli bayan katıldı.

Düzenlenen kahvaltıya katılımın yoğun olması dikkat çekerken SÖGİAD kadın grubu başkanı Gülenay Semerci “Düzenlenen bu güzel etkinliğimize katılımın yoğun olması bizleri memnun etti. Amacımız bir araya gelerek birçok projemizle sahada olmak. Yeni kurulduk ancak çok projemiz var. Yaptığımız organizasyonlar hem yardım hem de bilinçlendirme açısından daha iyi olacağını düşünüyoruz. Birçok alanda etkinlik yapmayı düşünüyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum”dedi. 

18 dönem SÖGİAD olarak bu sene ilk defa kadın grubu oluşturduklarını belirten Gülenay Semerci “Ben ve yönetimim SOGİAD kadınları olarak düzenlediğimiz bu dostluk ve dayanışma kahvaltısına hoş geldiniz. Bugün burada birlikte olmaktaki amacımız birbirimizi daha iyi tanımak, birbirimizi daha iyi anlamaktır. Yapacak olduğumuz projelerde birlikte hareket etmek ve birbirimizin isteklerine daha duyarlı olabilmektir. Bir toplum kadınına ne kadar önem verirse o oranda gelişir. Toplumun yükselmesi için kadınların önemi her geçen gün biraz daha artıyor. Atatürk Diyor ki “Ey Kahraman Türk kadını; Sen yerlerde ezilmeye sürüklenmeye değil, göklerde omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın” Bizler Kahraman Türk kadınlarıyız. Her şeyden önce Söke kadınıyız. Biz SOGİAD kadını olarak değil, Söke kadını olarak bir şeyler yapmak istiyoruz"

- YeniSöke Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/7955894/sogiad-kadin-grubundan-dayanisma-kahvaltisi