Haluk Kutlay: Tren Garı kaderine mi terkedildi

YENİSÖKE- Haber Merkezi Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay, ihale bedeline göre yaklaşık 11 milyon TL’ye mal olan Söke Tren Garı Restorasyonu ve Çevre düzenlemesinin bitmesine rağmen tren garındaki tesislerin ihalesinin bir türlü yapılamadığını söyledi. Söke Tren Garı Restorasyonunun yaklaşık 2 yıl önce bittiğini dile getiren Haluk Kutlay tesislerin neden ihaleye verilmediğini merak ettiğini söyledi.

Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay konuyla ilgili Gazeteniz YeniSöke’ye yaptığı açıklamada “Mezbelelik hale gelen Söke Tren Garı ve Çevresi yapılan restorasyon ve çevre düzenlemesi ile birlikte ilçenin cazibe merkezlerinden biri olması planlamıştı. Burada bulunan tesislerin tamamı restore edildi. Restore edildikten sonra da tesislerin işletimi ihale ile Söke’deki meslek odalarına verilmesi planlanmıştı. Yaklaşık 2 yıldır restorasyonu yapılan tesislerin işletilmesi için ihaleye çıkmasını bekliyoruz. Biz de Söke Ticaret Odası olarak ihaleye gireceğimizi İzmir Devlet Demiryolları Bölge Müdürlüğüne dilekçe ile başvurduk. İhaleye çıkmak için neyin beklendiğini merak ediyoruz. Bize restorasyonun tamamlandığını ve ihale için hiçbir sorunun kalmadığını söylediler. Ancak bir türlü ihaleye çıkılmıyor. Tekrar tesislerin mezbelelik hale gelmesi mi bekleniyor, doğrusu merak ediyoruz. Yetkililerin bir an önce neden ihale yapılmadığını açıklamaları gerekiyor. 11 milyon TL’lik bir restorasyon yapılıyor ama bir türlü yapılan bu hizmet vatandaşa sunulmuyor. Söke’nin kaderi mi bu doğrusu merak ediyoruz” dedi.

DEVLET KURUMLARI NİYE BOŞ

Söke’de boşaltılan devlet kurumlarının adeta kaderine terk edilmesini bir türlü anlayamadıklarını dile getiren Haluk Kutlay “Kaymakamlık lojmanı boşaltıldı. Geçtiğimiz yıllarda orasının yaşlı bakım merkezi haline getirileceği söylendi. Restore edildi ama şu anda bekliyor. Yine Kaymakamlık eski lojmanı karşı tarafında Sıdıka İlkokulu Anasınıfı binası var. Bu da mezbelelik haline gelmiş durumda. Bu durum bizleri oldukça üzüyor” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/8070979/haluk-kutlay-tren-gari-kaderine-mi-terkedildi