Söke’de akaryakıt fiyatları nasıl oluştu

YENİSÖKE- Haber Merkezi

Son aylarda artan akaryakıt fiyatları nedeniyle iğneden ipliğe her şeye zam geleceği korkusu yaratırken, Söke’de son yapılan zamlardan sonra fiyatlar bir hayli yükseldi.

2020 yılı Kasım ayına göre 2021 yılı Kasım ayında akaryakıt fiyatları özellikle LPG fiyatı yüzde yüze yakın oranda arttı. 2020 yılı Kasım ayında 3 lira 20 kuruş ile 3 lira 30 kuruş arasında değişen ülkemizdeki LPG fiyatları, 2021 yılı Kasım ayında 6 TL’yi geçti.

Son yapılan zamlarla Söke’de mazotun pompa fiyatı 8,31 TL, Euro dizelin fiyatı 8,34 TL ve benzinin fiyatı 8,56 TL’ye yükselirken, LPG fiyatları da benzin ve motorine iyice yaklaştı. Söke’de LPG fiyatları firmalara göre değişiklik gösterirken 6,19 TL ile 6,54 TL arasında değişim gösteriyor. Son 1 ay içinde LPG fiyatlarına önce 77 kuruş, ardından 22 kuruş ve son olarak da 48 kuruş zam gelirken bir ayda gelen toplam zam miktarı 1,47 TL olarak pompaya yansıdı. Bu arada şehiriçi yolcu taşıma ücreti de 3 TL’ye yükseldi.

Geçtiğimiz yıllarda benzin fiyatlarının yarısı kadar olan LPG gelen son zamlarla makasın iyice daraldığını söyleyen vatandaşlar “Fiyatlar gerçekten çok arttı. Önümüzdeki günlerde daha da artacağı endişesini taşıyoruz. Fiyatlar neredeyse benzin fiyatlarını yakalayacak duruma geldi. Artık araçlara LPG taktırmanın hiçbir önemi kalmadı. Benzin ve mazota oranla LPG’ye yapılan zam çok daha yüksek. 1 yıl önceye göre fiyatlar %100 artmış durumda. Bu şartlarda araç kullanmak da herkesin harcı değil” dediler.

- YeniSöke Gazetesi, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/8186881/sokede-akaryakit-fiyatlari-nasil-olustu