Gençler voleybol ligi başlıyor

YENİSÖKE- Haber Merkezi  

Geçtiğimiz yıl korona virüs nedeniyle yapılamayan Aydın Bölgesel Ligi Voleybol maçlarının 1 Aralık 2021 tarihinde başlayacağı bilgisi verildi. Aydın Gençler kategorisi voleybol ligi maçlarına Söke Voleybol Spor Kulübü’nün de katılacağı bilgisi verildi.

Aydın Gençler Voleybol Ligi’ne Söke Voleybol Spor Kulübü’nün yanı sıra Gencelli Gençlik Spor, Aydın Gençlik Hizmetleri Spor, Aydın Büyükşehir Belediyespor ve Kuşadasıspor’un katılacağı bilgisi verildi. Özellikle ilk dört takımın voleybol ikinci profesyonel liginde mücadele eden takımlar olduğu görüldü.

1 Aralık 2021 tarihinde başlayacak olan Aydın Voleybol Gençler Ligi’nin kadınlar ve erkekler olmak üzere 2 farklı kategoride yapılacağını söyleyen Söke Voleybol Spor Kulübü Başkanı Mutlu Yıldırım, “Biz kadınlar kategorisinde devam edeceğiz. Gençler Ligi’nde ikinci lig takımımızda oynayan oyuncuların büyük kısmı yer alacak. Hedefimiz öncelikli olarak Aydın şampiyonu olmak. Geçtiğimiz yıllarda defalarca değişik isimler altında Aydın şampiyonu olduk. Bölge finallerine katılarak hem Söke’yi hem de Aydın’ı en iyi şekilde temsil ettik. Bu yıl da hedefimiz Aydın şampiyonu olarak bölge şampiyonasına katılmak. Ardından da Türkiye finallerinde oynamak. Oyuncularım bunu başaracak güçteler. Önümüzdeki günlerde ayrıca yıldızlar, küçükler ve midiler kategorilerinde de Aydın il şampiyonluğu maçları başlayacak. Bizim hedefimiz her kategoride şampiyon olmak ve Türkiye finallerine katılmak. Özellikle midi ve küçükler kategorisinde Türkiye derecesi yapmak” dedi. 

- YeniSöke Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/8317613/gencler-voleybol-ligi-basliyor