Aydın amatör küme maçları başladı

YENİSÖKE- Haber Merkezi  

Aydın 1. Amatör küme maçları başladı. Söke takımlarının da yer aldığı 7. grupta sürpriz sonuçlar alındı. Şampiyonluk adaylarından Sökegücü ilk maçında Söke Gençlikspor’a boyun eğerken, haftanın sürpriz sonucunu Bağarasıspor aldı. Bağarasıspor Mursallıspor karşısında üstün bir oyun ortaya koydu ve sahadan 10-0 galip ayrıldı.

Aydın 1. Amatör küme Söke takımlarının yer aldığı 7. grupta maçlar pazar günü oynandı. Söke yan sahada 2 maç oynanırken, haftanın en dikkat çeken sonuçlarından birini Söke Gençlikspor aldı. Söke Gençlikspor ile Sökegücüspor arasında oynanan maçta Sökegücüspor galibiyeti koruyamadı. Bir hayli zevkli ve çekişmeli geçen maçta İlk yarıda Sökegücü daha etkili bir futbol ortaya koydu. Maçın 33. dakikasında Selahattin Sökegücüspor’u 1-0 öne geçiren golü attı. Maçın ilk yarısı bu sonuçla Sökegücü’nün 1-0 galibiyeti ile bitti.

Ikinci yarıda Söke Gençlikspor daha iyi bir futbol ortaya koydu. Maçın 61. dakikasında Gençlikspor Ozan’ın attığı gol ile beraberliği sağladı. Beraberlik golünden sonra gol için yüklenen Sökegücü kalesi’nde pozisyonlar vermeye başladı ve 77. dakikada Ozan Sökespor defansının hatasını affetmedi ve takımının ve kendisinin ikinci golünü attı. Maç bu sonuçla 2-1 Söke Gençlikspor’un galibiyeti ile sona erdi.

Söke yan sahada oynanan Bağarasıspor Mursallıspor maçında ise Bağarasıspor gol oldu, yağdı. Baştan sona üstün oynayan Bağarasıspor sahadan 10-0 galibiyetle ayrıldı. Bağarasıspor’un gollerini Furkan, Tolunay, Mehmet (2), Muhittin (2), Ceyhun (2),  Mehmet Fidan, Selahattin attı. Gruptaki diğer maçta Germencik Belediyespor Yenidoğanspor’u 5-2 yendi. İsmail Eravcı

- YeniSöke Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/8854339/aydin-amator-kume-maclari-basladi