İkra Deniz için kermes

YENİSÖKE- Haber Merkezi   

Söke’ye bağlı Sarıkemer Mahallesi’inde doğuştan bir genetik kas hastalığı olan SMA Tip 1 ile mücadele eden İkra Deniz için dün kermes düzenlendi. Kermesin tüm gelirleri, İkra Deniz’in Amerika’da gen tedavisi görebilmesi için açılan hesaba yatırılacağı belirtildi.

Sarıkemer Mahallesi’nde yaşayan Mustafa ve Emel Pamuk çiftinin iki çocuğundan biri olan İkra Deniz Pamuk, 2019 yılı mayıs ayında rahatsızlandı. Minik İkra Deniz’e doğuştan SMA Tip1 teşhisi kondu. Sadece yurt dışında yapılabilen zolgensma gen tedavisi görmesi gereken İkra Deniz’in 2 milyon 132 bin euroya ihtiyacı olduğu belirtildi.

Tedavi için çok az bir zamanı kalan minik İkra Deniz için Valilik onayı ile yardım kampanyası açılırken dün CHP Söke Kadın Kolları, İkra Deniz için tüm geliri yardım hesabına aktarılmak üzere Söke Belediye Meydanı’nda kermes düzenledi.

Kermese katılan Anne Emel Pamuk, açılan kermesin kendileri için çok değerli olduğunu söyledi. Anne Pamuk “Allah razı olsun çok bereketli bir kermes oldu. Bunların sık sık olması lazım. Ben annesi olarak yetişemiyorum her gün her yerde yapmak istiyorum ama yetişemiyorum. Zaman bizim için çok önemli. 1 kilo daha aldı mı bizim bu ilacı alma hakkımız kalkıyor. Dolar kurundaki yükselmede bizleri olumsuz etkiledi” dedi.  

- YeniSöke Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/8942244/ikra-deniz-icin-kermes