Doğaseverler 18 bin adım attı

YENİSÖKE- Haber Merkezi   

Söke İzcilik, Dağcılık ve Spor Kulübü, rutin olarak düzenledikleri doğa yürüyüşlerine bir yenisini daha ekledi. 26 Aralık 2021 Pazar günü doğaseverler, Güzelçamlı Dağ Çileği Grubundan Kemal Arı’nın rehberliğinde Güzelçamlı-Durudere parkurunu yürüdü.

Sabah saat 08.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen katılımcılar, Güzelçamlı’dan başlatılan yürüyüşte Durudere’ye kadar 18 bin adım atarak 13 kilometre yürüyüş yaptı. Doğanın tadını çıkaran, 51 katılımcı tabiatın sunduğu doğal manzarada öğle yemeği yedi. Anlarını ölümsüzleştirmek isteyen katılımcılar, bol bol fotoğraf çektirdi.

Güzelçamlı Dağ Çileği Grubundan Kemal Arı, Güzelçamlı-Durudere parkurunda katılımcılarla zaman zaman sohbet ederken keyifli anlar yaşandı.

Yürüyüş sonrası açıklamada bulunan SİZDAĞ yöneticilerinden Erdal Oral şunları söyledi; “SİZDAĞ grubumuzun etkinliği olan Güzelçamlı-Durudere yürüyüşümüze 51 doğasever arkadaş katıldı. Orman içi patikalardan dere kıyısından ve şelale bölgesinden oluşan parkur, tüm katılımcılara zevkli anlar yaşattı. Toplamda 5 saat süren yürüyüşümüz,  18 bin adım 13 km. olarak güncellendi. Bu güzel parkurda rehberliğimizi Güzelçamlı Dağ Çileği Grubundan Kemal Arı yaptı. Kendisine ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz”

- YeniSöke Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/8966028/dogaseverler-18-bin-adim-atti