SİZDAĞ’dan Meryem Ana ziyareti

YENİSÖKE- Haber Merkezi   

Söke İzcilik, Dağcılık ve Spor Kulübü (SİZDAĞ) bu haftaki yürüyüşlerinde Hz. İsa peygamberin annesi Meryem Ana’nın İzmir’in Selçuk ilçesinde yer alan evini ziyaret etti.

Söke İzcilik, Dağcılık ve Spor Kulübü, Pazar günleri rutin olarak düzenledikleri doğa yürüyüşlerinin son durağı Çamlık-Meryem Ana- At çiftliği parkuru oldu. Söke Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen katılımcılar, Yenikent’te yaptıkları kahvaltının ardından İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Çamlık’tan yürüyüşlerini başlattı. Doğanın sunduğu eşsiz manzara eşliğinde, Dağ Çileği yiyip, yürüyüşlerini gerçekleştiren doğaseverler, sisli havaya rağmen parkurlarını tamamladı.  İzmir’in Selçuk ilçesinde yer alan Meryem Ana Evi’ni de ziyaret eden katılımcılar, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ormanlık alanda öğle yemeğini yiyen SİZDAĞ katılımcıları, rehber Veli Abacı eşlindeki yürüyüşlerini hafif yağmur altında orman yolunda noktaladı.

Yürüyüşe 58 kişinin katılım sağladığını aktaran SİZDAĞ’dan Erdal Oral,  “Çamlık - Meryem Ana yürüyüşümüze katılan 58 doğasever arkadaş ile sabah Yenikent’te yapılan kahvaltı sonrasında Çamlık’ta başlayan parkur, soğuk ve sisli havada devam etti. Arada bir yağan yağmur etkili olmasa da kış kendini hissettirdi. Meryem Ana Evi gezildi ve sonrasında yemek alanımızda yemeğimizi yedik. Hafif yağmur altında orman yolundan Kuşadası – Selçuk arası karyolunda yürüyüşümüzü sonlandırdık.” diye konuştu.

Çamlık-Meryem Ana-At Çiftliği arasındaki yürüyüşün 16 kilometre sürdüğünü dile getiren Söke İzcilik, Dağcılık ve Spor Kulübü Başkanı Rasim Yavuzyılmaz,  yürüyüş güzergahının 58 katılımcı ile yağmur, sis ve soğuk bir havada gerçekleştiğini belirterek katılımcılara teşekkür etti.

- YeniSöke Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/9088995/sizdagdan-meryem-ana-ziyareti