Meteoroloji’den kritik uyarı

YENİSÖKE- Haber Merkezi  

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalmasıyla birlikte mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altına düşeceği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmeler kapsamında, Sökelileri 13 Ocak Perşembe günü (bugün) çok bulutlu bir havanın beklediği duyuruldu.       

Meteoroloji Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, bugün beklenen en düşük hava sıcaklığı 4 °C (derece), en yüksek sıcaklık ise 9 °C olacak. Havada nem oranı yüzde 49 ile 74 arasında değişecek. Rüzgâr saatte 23 kilometre hızla esecek.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Yapılan son değerlendirmelere göre, mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (6-12C) azalması bekleniyor. Sıcaklıkların mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altına düşeceği, halen sağanak yağmur şeklinde devam etmekte olan yağışların ise hafifleyerek akşam saatlerinden itibaren yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi ve yağışlı havanın gece saatlerinde bölgemizi terk etmesi beklenmektedir. Sıcaklık düşüşüyle birlikte kırsal kesimde gece sıcaklıkları il merkezlerinden daha düşük seyredeceğinden Perşembe ve Cuma geceleri tarımsal faaliyetlere devam eden vatandaşlarımızın zirai don olayı, sürücülerimizin karayollarında buzlanma olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir” ifadeleri yer aldı.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/9099518/meteorolojiden-kritik-uyari