Kızlar şampiyonluk için sahaya çıkıyor

YENİSÖKE- Haber Merkezi  

Söke Voleybol Spor Kulübü ile Aydın Büyükşehir Belediyespor arasında bugün saat 19.00’da oynanacak olan maçın sonucu Aydın şampiyonunu belirleyecek. Söke Voleybol Spor Kulübü’nün şampiyon olabilmesi için rakibini 3-0 veya 3-1 yenmesi gerekiyor. Söke Voeybol Spor Kulübü 3-2 galip gelirse şampiyon Aydın Büyükşehir Belediyespor olacak.

Aydın’da genç kızlar voleybolda şampiyonluk düğümü bu akşam oynanacak maç ile çözülecek. Galip gelen takım Aydın şampiyonu olacak. Geçtiğimiz hafta oynanan genç kızlar voleybol maçlarında Söke Voleybol Spor Kulübü Aydın Gençlik Hizmetleri Spor kulübünü 3-0 yenerken Aydın Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü de Aydın Büyükşehir Belediyespor’u yenmeyi başarmıştı. Bugün oynanacak maçın sonucunda Aydın şampiyonu belli olacak. Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü sezonu Aydın üçüncüsü olarak tamamlarken, bugün oynanacak maçın sonucunda şampiyon olan takım ve ikinci olan takım belli olacak.

Aydın Büyükşehir Belediyespor ile bugün akşam Aydın’da zorlu bir maça çıkacaklarını söyleyen “Söke Belediyespor Kulübü Antrenörü Mutlu Yıldırım “Sahaya galibiyet için çıkacağız. 3-0 veya 3-1 galibiyet bizi Aydın şampiyonluğuna taşıyacak. Eğer maçı 3-2 kazanırsak veya yenilirsek bu sefer Aydın şampiyonu Aydın Büyükşehir Belediyespor olacak. Takımda Sıla’nın sakatlığı var. Takımla iki gündür çalışmalara başladı. Yarın (bugün) akşam kendisini oynatmayı planlıyorum. Takımda moraller yerinde kazanmak için tüm gücümüzü sahaya koyacağız. Kazanırsak şampiyonuz, kazanmazsak 2’nciyiz. Bizim hedefimiz elbette şampiyonluk. Şampiyon olmak için de kazanmak zorundayız. Tam takım olarak sahaya çıkacağız, maç Aydın’da oynanacak. Maçın Aydın’da oynanması nedeniyle seyirci avantajını kullanamayacağız. Eğer sahada normal oyunumuzu oynayabilirsek rakibimizi yeneriz” dedi.

Mutlu Yıldırım önceki gün oynanan küçükler kategorisinde Aydın Büyükşehir Belediyespor’u 3-0 yendiklerini belirterek, hedeflerinin küçükler kategorisinde de Aydın şampiyonluğu olduğunu söyledi.

- YeniSöke Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/9201358/kizlar-sampiyonluk-icin-sahaya-cikiyor