Sultanlar, lideri ağırlayacak

YENİSÖKE- Haber Merkezi  

Geçtiğimiz günlerde Kadınlar 2.Lig Voleybol maçlarında 2. devre başlarken yarın Söke Voleybolspor Kulübü, grupta namağlup liderliğini sürdüren İzmir temsilcisi Gelişim Koleji’ni konuk edecek.

Yarın saat 14.00’te Söke Spor Salonunda oynanacak maçla ilgili görüşlerini açıklayan Söke Voleybolspor Kulübü Antrenörü Mutlu Yıldırım, yaptığı açıklamada “Söke Voleybolspor Kulübü olarak 2.lig de kendi oyuncularımızla devam ediyoruz. Şu anda takımda Sökeli oyuncular dışında başka oyuncu yok. Yarın grubun namağlup lideri Gelişim Koleji ile karşılaşacağız. Zor bir maç olacak. Maçı, bizim için kendimizi gösterme, prestij olarak değerlendiriyoruz. Grupta 2’ncilik şansımız vardı. Ancak geçtiğimiz hafta beklemediğimiz bir yenilgi aldık ve ikincilik şansımızı yitirdik.” şeklinde konuştu.

Antrenör Yıldırım, “Dostspor ile oynadığımız maçı kazanmış olsaydık grupta ikincilik şansımız devam edecekti. Artık orta sıralar için oynayacağız. Önümüzdeki yıl yeni bir yapılanma ile daha iyi bir takım kurmak için girişimlerimiz devam ediyor. Takıma dönen eski  oyuncularımız yavaş yavaş formlarını buluyorlar. Asuman ve Aleyna’nın tekrar bizimle birlikte olması takıma bir hava getirdi. Bundan sonraki hedefimiz güzel voleybol ve tüm maçlarımızı kazanma üzerine sahaya çıkacağız. Oyuncularımız tecrübe kazanacaklar. Özellikle genç takımdaki oyuncularımızın tecrübe kazanmaları hedeflerimizden biri. Yarın oynayacağımız maça Kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney ve protokol üyelerini davet ettik. Elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Genç oyuncumuz Sıla’nın hafif bir sakatlığı var. Yarın oynayıp oynamayacağı maç saatinde belli olacak. Eylül, Sıla, Aleyna, Çağın, Merve gibi genç oyuncularımız var. Bu genç oyuncularımız kendilerini geliştirirse Söke, dışarıdan oyuncu transfer etmez. Bu arada özellikle küçüklerde iyi bir jenerasyon geliyor” ifadelerinde bulundu.

- YeniSöke Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/9209294/sultanlar-lideri-agirlayacak