“Genç yetenekler ülkemiz için çok önemli”

YENİSÖKE- Haber Merkezi  

MuayThai’de demir yumruklarını konuşturup Avrupa Şampiyonu ve Avrupa 3’üncüsü olan, KickBoks’ta ringlerin tozunu attırıp Türkiye Şampiyonu ve Türkiye 2’incisi olan öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’u ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Okumuş, öğrencilerle yakından ilgilenerek başarı öykülerini dinledi. Eğitim öğretimde başarının sadece akademik olarak değerlendirilemeyeceği, her öğrencinin ilgisi ve kabiliyeti doğrultusunda yetiştirildiğinde gelecek vaad ettiğini ve özellikle genç yeteneklerin bu anlamda ülkemiz için çok önemli olduğunu söyledi. Okumuş, getirilen her madalyanın Aydın’a ayrı bir değer ve önem kattığını ifade etti. Daha sonra öğrencileri tebrik edip ödüllendirdi.

Avrupa Şampiyonu ve Avrupa 3’üncüsü Oldular

13-20 Şubat 2022 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen ve 38 ülkeden toplamda 600 sporcunun katıldığı MuayThai Avrupa Şampiyonası’na Aydınlı öğrencilerin başarıları damgasını vurdu. Şampiyonada öğrenciler Fadime Özkan Avrupa Şampiyonu olurken Elif Hayriye Yılmaz ise Avrupa 3’üncüsü olmuştu.

Aynı zamanda Efeler Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde de öğrenimine devam eden Efeler Halk Eğitim Merkezi kursiyeri Fadime Özkan, MuayThai Üst Genç kategori 45 kilogram sıklette rakiplerini bir bir yenerek çıktığı finalde karşılaştığı Rus rakibini de 3-0 yenip Avrupa Şampiyonu oldu.

Fadime Özkan gibi Efeler Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenimine devam eden Efeler Halk Eğitim Merkezi kursiyeri Elif Hayriye Yılmaz da MuayThai Alt Genç kategori 54 kilogram sıklette Avrupa 3’üncüsü oldu. Birçok spor dalıyla ilgilenen Elif Hayriye Yılmaz ayrıca geçtiğimiz günlerde Ordu’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda da ter döktüğü 56 kilogramda Kick Boks K1 Türkiye ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi olmuştu.

Türkiye 2’inciliği ile Türkiye 3’üncülüğü

Kız öğrenciler, her alanda kazandıkları sportif başarılar ile kendilerinden bahsettirmeyi başardı. Öğrencilerin Türkiye şampiyonluğu ve Türkiye dereceleri ile damgasını vurduğu bir diğer organizasyon, 19-26 Ocak tarihleri arasında Ordu’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası oldu.

- YeniSöke Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/9505746/genc-yetenekler-ulkemiz-icin-cok-onemli