Söke’nin Sultanları final şansını kaybetti

YENİSÖKE- Haber Merkezi  

Söke Amerikan Kültür Koleji Voleybol takımı Cumartesi günü Aksaray’da yarı finalde karşılaştığı Mersin Piri Reis Ortaokulu karşısında istediği sonucu alamadı. 8 takım içindeki en güçlü takım olan Mersin Piri Reis Ortaokulu, Söke Amerikan Kültür Koleji’ni 3-1 yenerek finale çıktı.

Söke Amerikan Kültür Koleji Voleybol takımının Antrenörü Mutlu Yıldırım Mersin Piri Reis Ortaokulu’nun turnuvanın en güçlü takımı olduğunu belirterek “Gerçekten oyunu çok hızlı ve sert oynayabilen bir takım. Piri Reis Ortaokulu karşısında bir türlü oyuna giremedik. Bize göre çok daha fizikli bir takım  ilk 2 seti kaybettik. 3’üncü seti 24-26 kazanarak durumu 2-1’e getirdik. Ancak 4. sette rakibimiz karşısında pek varlık gösteremedik ve rakibimiz seti 17-25 alarak maçı 3-1 kazandı. Biz üçüncülük maçı oynayacağız” dedi.

FİNAL ŞANSINI CUMA GÜNÜ KAYBETTİK

Yıldız Kızlar Voleybol şampiyonası Türkiye final grubunda, grup ikincisi olarak yarı finale çıktıklarını belirten Mutlu Yıldırım “Cuma günü İzmir Rota Koleji karşısında aslında çok iyi bir oyun oynadık. 3-1 alabileceğimiz maçı 3-2 kaybettik. Özellikle final setinde 11-14 öne geçtik bir sayı alamadık ve seti 15-17 kaybederek grup liderliği şansını kaybettik. Eğer grup lideri olmuş olsaydık, diğer grubun ikincisi olan Gelişim Koleji’ni yenebilirdik ve finale çıkardık. Ancak başaramadık” dedi.

AYDIN İKİ TAKIMLA TEMSİL EDİLECEK

Türkiye Voleybol şampiyonası statüsünde yeni bir değişiklik yapıldığını belirten Mutlu Yıldırım “Önümüzdeki yıl Aydın’da birinci olan takım ile birlikte 2. olan takım da grup finallerine katılacak. Ancak biz Türkiye dördüncüsü olduğumuz için grup maçlarını oynamayacağız. Doğrudan final grubunda devam edeceğiz. Bu da Aydın için güzel bir gelişme oldu. Amerikan Kültür Koleji Voleybol takımı olarak yarı finale kalarak aslında tarihi bir başarıya imza attık. Bu sene yarı finale kadar geldik. Önümüzdeki yıl inşallah final oynarız. Çünkü alttan gelen oyuncularımız da çok başarılılar” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/9799079/sokenin-sultanlari-final-sansini-kaybetti