Hastaneye son teknoloji EKO cihazı

YENİSÖKE- Haber Merkezi  

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesine son teknoloji ve yüksek görüntü kalitesine sahip bir EKO cihazının gönderildiği bilgisi verildi. Böylece Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’nde bulunan 3 kardiyoloji polikliniğinin daha aktif hizmet vermeye başladığı bilgisi verildi.

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasibe Özgeçen Dinçel yaptığı açıklamada, “Hastanemiz bünyesinde Aydın İl Sağlık Müdürlüğümüzün desteği ile Sağlık Bakanlığımız tarafından 1(bir) adet görüntü kalitesi daha yüksek üst düzey EKO cihazı gönderilmiştir. Kurumumuzda 2 (iki) adet EKO ile Kardiyoloji Poliklinikleri hizmet vermekteyken teslim alınan yeni cihaz sayesinde 3 (üç) Kardiyoloji Polikliniği aktif olarak hizmet vermeye başlamıştır” dedi.

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’nin sadece Söke’ye değil, aynı zamanda Didim ve Kuşadası’na da hizmet verdiğini dile getiren Başhekim Dr. Hasibe Özgeçen Dinçel “Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’nde 3 adet kardiyoloji uzmanımız bulunuyor. Bugüne kadar bu kardiyoloji uzmanlarımızın kullandığı 2 adet EKO cihazımız vardı. Uzmanlarımız EKO cihazlarını ortaklaşa kullanıyorlardı. Artık üçüncü EKO cihazımızın da gelmesi ile birlikte kardiyoloji polikliniklerimiz daha aktif hizmet vermeye başlayacak. Sadece Söke değil, Kuşadası ve Didim’den gelen kardiyoloji hastalarına da hizmet veriyoruz. Bu ilçelerden çok sayıda hasta Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’ne gelerek tedavi oluyor” dedi. 

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/9849125/hastaneye-son-teknoloji-eko-cihazi