Kızılay’dan nakdi yardım

YENİSÖKE- Haber Merkezi  

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı nedeniyle Kızılay Söke Şubesince ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda paketi yardımının yanı sıra nakit yardımlarda da bulunduğu bilgisi verildi.

Nakit yardımlarla ilgili bilgi veren Kızılay Söke şube başkan yardımcısı Funda Öztürk “Her ramazan olduğu gibi bu ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda paketlerinin yanı sıra nakit yardımlarında da bulunuyoruz. Kızılay Derneği olarak Söke’de toplam 400 aileye nakit yardımında bulunacağız. İhtiyacı olan ailelere 500’er TL nakit yardımında bulunuyoruz. Ancak her gelen vatandaşa bu yardımları yapamıyoruz.  Öncelikle vatandaşın muhtardan ihtiyaç sahibi olduğuna dair belge getirmesi gerekiyor. Bu belgeyi getirdikten sonra genel merkezin onayı ile vatandaşa 500 TL yardımda bulunuyoruz. Şu ana kadar 250 dolayında vatandaşa bu şekilde yardımda bulunduk. Ramazan ayı sonuna kadar toplam 400 ihtiyaç sahibine 500’er TL nakit yardımında bulunmuş olacağız” dedi.

Gerek genel merkezden gerekse hayırseverlerin yardımlarıyla gıda paketi yardımlarının devam ettiğini dile getiren Funda Öztürk “Mümkün olduğunca fazla ihtiyaç sahibine ulaşmak istiyoruz.  Gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye çalışıyoruz. Yardım yaparken ince eleyip sık dokuyoruz. Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşabilmemiz için de hayırseverlerin katkılarına ihtiyacımız var” dedi.

- YeniSöke Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://yenisokegazetesi.com/haber/9960916/kizilaydan-nakdi-yardim